Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Masakr v Německu: Při střelbě šest mrtvých. Šlo o terorismus?

Německá policie
Německá policie
Foto: Pixabay

Šest lidí dnes zahynulo při střelbě ve městě Rot am See na jihozápadě Německa. Bilanci obětí, kterou předtím zveřejnila německá média, podle agentury DPA potvrdila policie. Policisté zadrželi člověka, kterého z činu podezřívají. Další informace o případu, který se zřejmě týká vztahových problémů, chce policie sdělit na tiskové konferenci v 16:30 SEČ.

"O dalších pachatelích informace nemáme," uvedla policie, podle které se incident stal v budově. Podle deníku Bild ranění i těla mrtvých leželi v domě i před ním.

Bild s odvoláním na své zdroje napsal, že střílel muž narozený v roce 1983 a že oběti byly členy rodiny, které útočník znal.

Schietpartij in het Duitse Baden-Württemberg. Volgens de politie zijn er meerdere doden.#RotamSee https://t.co/AJlXnAU8k3pic.twitter.com/QUtrVD2orD

— NieuwsBlog | brekend (@NBbrekend) January 24, 2020

Motiv činu znám není. Policie, která terorismus v dosavadních prohlášeních nezmínila, vychází ze vztahového sporu. "Ale jisté to ještě není," citovala DPA policejního mluvčího. Policie rovněž vyzvala veřejnost, aby zanechala spekulací a vyčkala na zveřejnění dalších informací.

V Rot am See, které leží na poloviční cestě mezi Norimberkem a Stuttgartem, zasahuje velký počet policistů. Úřady uvádějí, že bezpečnostní složky mají situaci pod kontrolou.

Témata:  Německo policie Německo střelba v Německu

Související

Aktuálně se děje

22. února 2025 15:40

Václav Vydra prozradil: Za to, že jsem s Janou Bouškovou, může ještě někdo třetí

Herec Václav Vydra v minulosti prozradil, že nebýt jeho kolegy a blízkého kamaráda Viktora Preisse možná by si nevzal svou současnou manželku Janu Bouškovou. Právě k Preissovi si totiž Václav chodil pro rady týkající se osobního života.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy