Ve středu moskevská radnice doporučila vyvarovat se akcí, které by hrozily srocením davů lidí. Má se tak minimalizovat riziko nákazy.

"Naprosto chápeme úsilí a opatření přijímaná moskevskými úřady a sdílíme obavy z nebezpečí (nákazy koronavirem). Není větší priorita než zdraví našich hostů a pracovníků," uvedl ředitel ruské sítě McDonald's Marc Carena v prohlášení zveřejněném na webu. "Určitě najdeme vhodný čas a způsob, jak oslavit 30 let našeho přátelství," dodal.

McDonald's první restauraci v Rusku, tehdy ještě Sovětském svazu, otevřel 31. ledna na Puškinově náměstí v Moskvě, připomněla agentura Interfax s tím, že šlo o společný podnik s moskevskou radnicí. První jídelnu týž den navštívilo rekordní množství návštěvníků - více než 30.000. Za 30 let sem podle údajů společnosti zavítalo více než 140 milionů hostů, což zhruba odpovídá počtu obyvatel Ruska.

V reakci na šíření nového koronaviru, který už si v Číně vyžádal 170 obětí a přes 7800 nakažených, se ruská vláda dnes rozhodla od pátku uzavřít ruskou hranici s Čínou. Už ode dneška ruské úřady pozastavují vydávání elektronických víz pro Číňany.

reklama