reklama

Podrobnější informace o komplikacích, které k tomuto kroku vedly, firma nesdělila. Uvedla nicméně, že tvrdě pracuje na tom, aby se stažené položky do nabídky co nejrychleji vrátily. "Jako většina maloobchodníků zažíváme určité potíže v oblasti dodavatelských řetězců, což má dopady na dostupnost malého počtu produktů," uvedla firma. "Nápoje v lahvích a mléčné koktejly jsou v restauracích v Anglii, Skotsku a Walesu dočasně nedostupné," dodala.

Britské maloobchodní a pohostinské firmy se nyní v důsledku pandemie covidu-19 potýkají s nedostatkem řidičů a personálu pro zpracování potravin. Podobné potíže se objevily také v jiných evropských zemích či ve Spojených státech, podle odvětvových organizací však problémy v Británii prohloubil nedávný odchod země z Evropské unie.

Pandemie zkomplikovala přípravu nových řidičů, brexit pak vedl k odlivu evropských řidičů z Británie. Asociace silniční nákladní dopravy odhaduje, že od ledna, kdy Spojené království oficiálně opustilo jednotný trh EU, odešlo z Británie kolem 30.000 evropských řidičů.

Řetězec restaurací s kuřecím masem Nando's minulý týden kvůli nedostatku pracovníků v dodavatelském řetězci musel dočasně uzavřít více než 40 britských poboček. Určité potíže se zásobováním oznámil také řetězec KFC.

reklama