"Upřímně řečeno, myslím si, že to bude až tehdy, kdy volební cykly ve Spojených státech a Rusku začnou fungovat, tedy někdy v druhé polovině příštího roku, kdy už se nastartuje klání v prezidentských volbách v USA. A k tomu v roce 2024 budou volby i u (ruského prezidenta Vladimira) Putina. A všichni budou muset politicky něco předvést," prohlásil v ukrajinské televizi Arachamija podle agentury Unian.

Domnívá se, že Putin není s to vykázat nějaké vojenské úspěchy, a proto Rusko se nejspíše bude snažit "cosi předvést národu na diplomatické frontě". Nyní ale Rusko znovu nastoluje možnost obnovení mírových jednání jen proto, že potřebuje čas, aby se ruská vojska mohla "znovu nabít".

"Přeskupují se, mají potíže se zbraněmi, s municí. Prostě potřebují čas, aby upevnili své pozice. Ten čas jim nedáme," řekl.

Ukrajinské síly od léta podnikají protiofenzívu, která jim přinesla úspěchy v podobě osvobození značné části Charkovské oblasti na severovýchodě země a nyní i osvobození Chersonu na jihu Ukrajiny.