reklama

Případ se stal tento týden v centru města krátce po napadení 22leté studentky ve Štrasburku. Minulý pátek ji tam zbili před přihlížejícími svědky tři muži kvůli tomu, že měla krátkou sukni. Policie případ vyšetřuje.

U obchodního centra v Mylhúzách osmnáctiletý mladík ve středu odpoledne napadl dvě dívky. Nejprve se k jedné přiblížil a zeptal se jí, jestli si nemůže vzít ještě něco kratšího. Žena mu odsekla, že mu po tom nic není. Muž pak obě následoval ke stanici tramvaje a tam ženu v šortkách zfackoval a shodil na zem. Druhou, která chtěla zakročit, popadl za krk. Zbitá žena byla odvezena do nemocnice a muž zatčen.

Ve čtvrtek na základě jeho přiznání soud vyměřil dvouměsíční podmíněný trest, 75 hodin obecně prospěšné práce a povinnost absolvovat stáž o povinnostech občana.

Jedna z žen řekla, že její napadená přítelkyně na sobě měla punčocháče, vysoké boty a šortky a že v tom nevidí žádný problém. Její otec chce, aby se případu ujala média, protože je "třeba, aby takové útoky přestaly".

Před týdnem se do ještě horší situace dostala ve Štrasburku 22letá studentka Elisabeth. Na cestě domů potkala tři muže a jeden z nich vykřikl "podívejte na tu děvku v sukni", řekla Elisasbeth rozhlasové stanici France Bleu Alsace. Dva z trojice ji pak chytli a třetí tloukl do obličeje. Po útoku jí zůstalo nateklé oko. Žena podle listu The Guardian také řekla, že bití přihlíželo více než deset lidí a nikdo z nich nezasáhl.

Vláda považuje incident za vážný a policie ho začala vyšetřovat. "Jde o velmi vážnou věc. Ve Francii musí být možné vyjít na ulici v tom, v čem chceme. Nemůžeme přijmout, aby byla ve Francii žena ohrožena nebo dokonce napadena či zbita za to, jak se oblékla," řekl vládní mluvčí Gabriel Attal.

Do Štrasburku tento týden odjela zmocněnkyně pro záležitosti občanství Marlène Schiappaová k jednání o bezpečnosti žen na veřejnosti.

reklama