Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Moskvu zasáhly lijáky se silným větrem, voda zaplavila ulice i část metra

Deštivé počasí, ilustrační foto
Deštivé počasí, ilustrační foto
Foto: Adam Mráček / INCORP images

V Moskvě dnes řádí prudké lijáky, které na více místech provázel silný vítr. Voda zaplavila některé ulice i část metra, kde musel být přerušen provoz, a větrné poryvy ničily, co jim stálo v cestě, včetně například stavebního jeřábu. Informují o tom ruská média.

V ruské metropoli se kvůli důsledkům živlu značně ztížila doprava. Mohou za to nejen přívaly vody v ulicích, které nestačí pojímat městská kanalizace, ale i větve i kmeny stromů stržené větrem. Někde bouřka způsobila přerušení dodávek elektrické energie. Ve Ščolkovu na moskevském předměstí blesk například zničil transformátor.

Zpravodajský web Meduza mezi jiným informoval o zatopení přízemí televizního centra Ostankino. Přinesl i amatérské záběry zachycující padající jeřáb, který v Ramenském obvodu hlavního města srazil k zemi prudký vítr.

Zatím se neví, zda si řádění živlu v Moskvě a jejím okolí vyžádalo nějaké oběti nebo zraněné. Neobjevily se ještě ani odhady možných napáchaných škod. Nicméně meteorologové varují, že bouřky a vítr budou město sužovat minimálně až do večera.

Témata:  Moskva počasí déšť

Aktuálně se děje

15. června 2024 16:40

Scholz nepovažuje Putinovy mírové návrhy za věrohodné

Země skupiny G7 se na červnové schůzce nezabývaly řešením války na Ukrajině. Podle německého kancléře Olafa Scholze je totiž zřejmé, že ruský prezident Vladimir Putin nemyslí své mírové návrhy vážně. Na Scholzovo vyjádření upozornila agentura Reuters.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy