Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Motor letadla společnosti Ryanair začal hořet v Itálii krátce před startem

Boeing 737-800 společnosti RyanAir
Boeing 737-800 společnosti RyanAir
Foto: ryanair.com **www.ryanair.com**

Let Ryanair se 184 pasažéry z Brindisi do Turína byl ve čtvrtek zrušen poté, co z jednoho z motorů vyšlehly plameny těsně před vzletem. Incident se stal na palubě těsně před plánovaným odletem, což vedlo ke zrušení letu a evakuaci cestujících.

Jak uvádí Daily Mail, všem osobám na palubě se podařilo uniknout z letadla bez zranění.

Letadlo mělo odletět z Brindisi ve čtvrtek 8:35 místního času ráno, ale plánovaný start narušil vážný problém s motorem, který způsobil požár a vyděsil cestující. "Po okamžicích strachu" byla posádka nucena urychleně evakuovat všechny pasažéry pomocí nafukovací skluzavky.

Italská média informovala, že incident vedl k uzemnění všech letadel na letišti.

Letiště se však po třech hodinách vrátilo do provozu a lety byly obnoveny. Cestující zrušeného letu do Turína nakonec odletěli náhradním letadlem v 11:25, čímž se vyhnuli větším zpožděním.

Témata:  Ryan Air Itálie

Související

Aktuálně se děje

15. dubna 2025 11:08

Smutné okolnosti vraždy na Karlovarsku. Stala se krátce po svatbě

Policie od noci z neděle na pondělí vyšetřuje případ vraždy ženy v Ostrově na Karlovarsku. Po činu zadržela podezřelého muže. Nyní vyšly najevo zajímavé informace o vztahu mezi obviněným a obětí a o tom, co předcházelo hrůznému činu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Donald Trump

Komentář

Kdyby Trump měl svědomí, druhý den po inauguraci stojí na Majdanu a čelí realitě ruské agrese

Donald Trump si svou politiku buduje na teatrálních prohlášeních a okázalých gestech. To by samo o sobě nemuselo být fatální, kdyby za těmito kroky stála fakta, a ne dezinterpretace nebo naprosté nesmysly. Jenže právě ty často tvoří základ jeho rozhodování – jako když nyní odmítl prodat Ukrajině systémy Patriot, protože podle něj za válku může Kyjev.