"Kdybychom zničili pět systémů Patriot poblíž Kyjeva, co by nám zabránilo zničit jakoukoli budovu nebo strukturu v centru Kyjeva? Žádná taková omezení neexistují. Neděláme to z mnoha důvodů," řekl podle serveru Ukrajinska pravda na Petrohradském ekonomickém fóru.

"Ale můžeme to udělat. Každý to chápe. Všichni jen čekají, až začneme mačkat tlačítka (k odpálení jaderných zbraní), ale není to potřeba. To je první důvod – není to potřeba, protože nepřítel nemá na frontové linii žádné úspěchy," dodal.

Rusku se přitom dosud nepodařilo zničit jediní systém Patriot. Ani raketový útok na Ukrajinu v noci z 15. na 16. května nezničil protiletadlový raketový systém, jak tvrdilo ruské ministerstvo obrany. Podle serveru CNN to uvedl pod podmínkou anonymity úředník Spojených států. 

"Americký systém Patriot byl pravděpodobně poškozen v důsledku ruské raketové palby v Kyjevě a okolí, ale ne zničen. USA stále vyhodnocují rozsah škod," uvedl server CNN s odkazem na anonymní zdroj.

Ruské ministerstvo obrany přitom uvádělo, že "vysoce přesný úder hypersonického raketového systému Kinžal ve městě Kyjev zasáhl americký protiletadlový raketový systém Patriot". Ukrajina věc odmítla komentovat.