reklama

Základna Area 51, jejíž existenci Pentagon přiznal až před šesti lety, podle armády slouží k testům špionážních letadel a k výcviku personálu. Stoupenci konspiračních teorií ale tvrdí, že v areálu se skrývají mrtvá těla mimozemšťanů nebo trosky jejich havarovaného vesmírného korábu. Oblastí prochází 158 kilometrů dlouhá komunikace, kterou místní nazývají "mimozemská silnice". Přistávají tam podle nich létající talíře.

Uživatel facebooku Matty Roberts z kalifornského Bakersfieldu pozval vyznavače teorií o mimozemských civilizacích k návštěvě zapadlé nevadské vsi Rachel, odkud by se měli pěšky vydat k nedaleké základně. Přestože správci sítě výzvu odstranili, protože se údajně příčila standardům facebooku, přihlásily se už dva miliony lidí. Pouštní obec Rachel má 50 obyvatel a není tam obchod ani benzinová pumpa.

Když pochod k základně nevyjde, chce Roberts v obci uspořádat aspoň rockový koncert. Nazval ho Alienstock podle legendárního festivalu Woodstock z roku 1969. Alien je anglické slovo pro mimozemské vetřelce.

Obyvatelé Rachelu jsou vyděšení, napsala agentura Reuters. Nápor lidí by mohl obec zničit, vyvolat výpadky proudu nebo přerušit internetové a telefonické spojení. Mohlo by dojít i k haváriím, protože na místní silnici se v noci běžně prochází dobytek.

reklama