reklama

Výjimku z kontrol bude mít nákladní doprava; kontrolovat se naopak bude ve vybraných vlacích a na železničních stanicích.

"Intenzivní kontroly budou ode dneška i na letištích," řekla mluvčí prezídia policejního sboru Denisa Bárdyová. Policie bude provádět kontroly s podporou ozbrojených sil Slovenska.

Na hranici Slovenska s Českou republikou se zastaví doprava přes přechody Čadca - Milošová – Šance, Červený Kameň - Nedašova Lhota, Horné Srnie – Brumov - Bylnice, Nová Bošáca – Březová, Moravské Lieskové – Strání, Vrbovce – Velká nad Veličkou, Skalica – Sudoměřice, Brodské – Lanžhot, a přechody Kohútka, Drietoma - část Liešna, Stará Myjava, Kykula, Predpoloma a Javorina.

Na hranici s Rakouskem se uzavře přechod Bratislava (ulice Kopčianska) – Kittsee, na hranici s Maďarskem Veľký Kamenec – Pácin, Slovenské Nové Mesto – Sátoraljaújhely, Skároš – Holloháza, Domica – Aggtelek, Tachty – Cered a Kalonda – Ipolytarnóc.

Na slovensko-polské hranici se omezí provoz přes přechody Palota – Radoszyce, Nižná Polianka – Ožena, Becherov – Konieczna, Kurov – Muszynka, Čirč – Leluchów, Lysá nad Dunajcom – Niedzica, Tatranská Javorina - Lysa Poľana, Suchá Hora – Chocholów, Bobrov – Winiarczykówka, Novoť – Ujsoly.

Mluvčí Bárdyová už v sobotu upřesnila, že příslušníci policejního sboru budou při zdravotně-bezpečnostních kontrolách prověřovat splnění povinné registrace na webu e-Hranica, stejně jako potvrzení o splnění podmínek pro uplatnění výjimky z karanténních povinností.

Zároveň požádala občany, aby si před příjezdem na místa kontroly připravili všechny potřebné doklady, potvrzení nebo mobilní zařízení s digitálními formami potvrzení. "Policejní sbor je připraven provádět kontrolu digitálních covidových pasů EU s pomocí mobilních čteček," dodala mluvčí.

reklama