Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na Kanárské ostrovy letos dorazilo téměř 32 000 migrantů

Uprchlíci, ilustrační fotografie
Uprchlíci, ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Na španělské Kanárské ostrovy letos dorazilo téměř 32 000 migrantů. Byl tak překonán dosavadní rekord z roku 2006, kdy dorazilo 31 678 běženců. Informovala o tom agentura Reuters.

Migranti dorazili ze západní Afriky na Kanárské ostrovy v Atlantickém oceánu, které jsou součástí Španělska. Od pátku bylo u ostrova El Hierro zachráněno 739 lidí, včetně žen a dětí.

Dvě osoby byly nalezeny mrtvé na člunech a další dvě později zemřely v nemocnici, oznámila španělská civilní garda, která se podílela na záchranné akci.

Rostoucí počet migrantů na Kanárských ostrovech ukazuje na závažnou humanitární krizi, s níž se region potýká. Předseda regionální vlády Fernando Clavijo vyzval španělskou vládu a Evropskou unii, aby poskytly větší pomoc.

Vzestup počtu migrantů je částečně způsoben příznivým počasím a klidnějším mořem, což migraci z Afriky usnadňuje, zejména od září, kdy se tato oblast stává více přístupnou.

Témata:  uprchlíci Kanárské ostrovy

Aktuálně se děje

14. července 2024 17:59

Hamás vzdal snahu o příměří v Gaze. Jednání s Izraelem končí

Konec války v Pásmu Gazy se opět oddálil. Palestinské militantní hnutí Hamás v neděli oznámilo, že se stahuje z vyjednávání o příměří, informoval web France24. Hamás konstatoval, že je připraven obnovit jednaní ve chvíli, kdy Izrael prokáže, že skutečně stojí o uzavření dohody. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy