Útok na lodě ruského námořnictva byl proveden ukrajinskými střelami s plochou dráhou letu a námořními drony, uvedlo ruské ministerstvo obrany. Kvůli incidentu Rusové uzavřeli Krymský most, který spojuje Krym s Ruskem.

V Sevastopolu, kde se nachází přístav, došlo ke zničení dvou ruských námořních lodí a k požáru v loděnici. Zraněno má být podle Ukrajinske pravdy nejméně 24 osob, uvedl šéf správy města Michail Razvožajev. Ruské ministerstvo obrany tvrdí, že Ukrajinci provedly na dok Ordžonikidze pomocí deseti střel s plochou dráhou letu a třemi drony. O dronech ale Rusko dosud neinformovalo.

Ruská protiletecká obrana sestřelila sedm z deseti střel, ale zbývající střely poškodily dvě plavidla, která byla v docích kvůli opravám. Místní obyvatelé ale informovali na sociálních sítích o nejméně sedmi výbuších. Na internetu také kolují fotografie a videozáznamy ukazující jasné záblesky, plameny a obrovské sloupy dýmu nad městem.

Razvožajev dodal, že civilním objektům ve městě žádné nebezpečí nehrozí. Sevastopolská loděnice je pro Rusko strategicky důležitá, protože jsou v ní opravována plavidla jeho Černomořské flotily, která je rozmístěna na anektovaném Krymském poloostrově.