Uvedla to agentura Interfax-Ukrajina s odkazem na prohlášení zástupce vedoucího GUR ministerstva obrany Vadyma Skibitského na výročním zasedání „Jaltské evropské strategie“ (ANO) v Kyjevě.

"Ruská federace soustředila více než 420 000 vojáků na našich dočasně okupovaných územích a na Krymském poloostrově. Navíc nebereme v úvahu Ruskou gardu, další struktury, speciální jednotky a mocenské struktury Ruské federace, které zajišťují okupační moc na našich územích," informuje představitel ukrajinské rozvědky.

Zdůraznil, že Rusko udržuje na Ukrajině velmi silný kontingent, který zahrnuje velké množství tanků, obrněných vozidel, dělostřeleckých systémů, salvových palebných systémů a raketových systémů.

Navzdory velkému počtu ruských vojenských příslušníků na okupovaných územích uplynulo více než rok a půl od začátku agrese, a Ruská federace dosud nedosáhla svého strategického cíle plné okupace Ukrajiny. V současné době se zdá, že okupanti mění své cíle a zaměřují se na plnou okupaci Luhanské a Doněcké oblasti.

Podle Skibitského, ruská vojska provádějí nejaktivnější vojenské operace ve dvou směrech: Kupjansk-Lyman a Maryinka-Doněck, s cílem alespoň částečně vstoupit do administrativních hranic Luhanské a Doněcké oblasti.