Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na Rusko v noci útočily ukrajinské drony, zemřeli dva lidé

Válka na Ukrajině: Následkem ruské invaze vznikají nedozírné škody na zdraví i majetku. Ilustrační foto
Válka na Ukrajině: Následkem ruské invaze vznikají nedozírné škody na zdraví i majetku. Ilustrační foto
Foto: FREE Photo Tereshchenko Oleg / UNIAN

Dění v Rusku dominuje páteční teroristický útok v koncertní síni u Moskvy, ovšem i v noci na sobotu pokračoval konflikt se sousední Ukrajinou. Nejméně dva mrtvé a několik zraněných si vyžádaly noční ukrajinské dronové útoky.

Útokům dronů čelila příhraniční Bělgorodská oblast, jejíž gubernátor Vjačeslav Gladkov podle France24 konstatoval, že se probudil do složitého rána. Ukrajinci podle Gladkova zasáhli bytový dům v Bělgorodu, kde se zřítily tři balkony. Jeden z nájemníků podlehl zraněním, která při útoku utrpěl. Další osoba zemřela při jiném incidentu mimo město.

Cílem ukrajinských bezpilotních stojů se staly také ropné rafinérie. Jedno takové zařízení v Samarské oblasti se po zásahu ocitlo v plamenech. Tento útok se obešel bez obětí na životech.

Ruské ministerstvo obrany uvedlo, že protivzdušná obrana během noci na sobotu zneškodnila celkem 12 ukrajinských dronů nad Brjanskou, Bělgorodskou a Voroněžskou oblastí, které všechny hraničí s Ukrajinou.

Témata:  válka na Ukrajině

Aktuálně se děje

21. dubna 2024 6:17

Peskov: Rozhodnutí americké sněmovny bylo „očekávané a předvídatelné“

Sobotní souhlas Sněmovny reprezentantů USA s dlouho odkládaným balíčkem pomoci pro Ukrajinu ve výši 61 miliard dolarů zabije ještě více Ukrajinců, uvedl podle agentury AFP Kreml.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy