Záchranáři dnes večer ukončili další pátrání, protože podle jejich informací už nikdo nenahlásil žádnou pohřešovanou osobu.

Nehoda se stala večer kolem půl desáté u obce Pedre nedaleko města Pontevedra. Podle deníku El País do řeky z mostu spadl autobus, který jel z věznice v Monterrosu do města Vigo. Deník ABC napsal, že vezl příbuzné vězňů, kteří byli své blízké navštívit ve vězení na Štědrý den.

Záchranné práce stěžovala v noci špatná viditelnost, déšť, který zvýšil hladinu řeky i obtížně přístupný terén. Proto musely být do rána přerušeny. Ráno pak záchranáři nalezli jednu oběť uvnitř vraku autobusu a druhou mimo něj. Ve vozidle už nikdo další nebyl, takže předpokládali, že ostatní cestující odnesl proud řeky.

Záchranné složky na možnou nehodu upozornil řidič, který si všiml proražených svodidel. Jedna z cestujících z autobusu zavolala na tísňovou linku 911 a uvedla, že kabina "se plní vodou".

Pět obětí jsou španělští občané, jedna žena, která zahynula, pocházela z Peru, uvedla agentura AFP s odkazem na vyjádření úřadů.

Na vyzdvižení autobusu musely přijet dva velké jeřáby, vrak je v řece v roklině několik desítek metrů hluboké v obtížně přístupném terénu. Vyzvednutí jeřábem ale nebylo možné, protože velká váha vozidla naplněného vodou by mohla destabilizovat most. Další pokus o vyzdvižení proběhne pravděpodobně nejdříve v úterý, po očekávaném poklesu hladiny vody v řece.

Příčina nehody zatím není jasná, ale v době neštěstí silně pršelo, podle místních je místo při silných deštích nebezpečné a bývá kvůli vodě i uzavřeno.