Informoval o tom server Politico. Soudce Scott McAfee v prohlášení uvedl, že soud v okrese Fulton County nemá soudní síň, kam by se vešli všichni obvinění i se svými advokáty, soudním personálem, zástupci šerifa a státními zástupci.

Soudce rovněž připustil, že možná bude nutné případ rozdělit do více než dvou jednotlivých procesů. V prvním budou souzeni Powellová a Chesebro, kteří se nevzdali práva na rychlý proces.

Trump je obviněn kvůli pokusu zvrátit porážku ve státě Georgia během prezidentských voleb v roce 2020. Společně se spolupracovníky čelí obvinění z 41 trestných činů, mezi nimiž nechybí vydírání. Sazba za tento trestný čin je až 20 let vězení. Bývalý prezident dal soudu najevo, že se cítí být nevinen.

I vzhledem k počtu obviněných stojí před všemi zúčastněnými dlouhý proces, napsal deník New York Times. Soudní jednání budou moci vysílat televize a zároveň bude streamováno na internetové platformě YouTube. Favorit na zisk republikánské nominace pro boj o Bílý dům se vydal místním úřadům v srpnu, přičemž vznikla vůbec první vězeňská fotografie bývalého amerického prezidenta v historii.

Trumpa za poslední měsíce obvinili ve čtyřech kauzách. Jde v nich nejen o snahu zvrátit výsledky voleb, ale také například o údajné nelegální přechovávání tajných dokumentů.