Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na Ukrajině podle USA padlo, nebo utrpělo zranění na 200.000 Rusů

Ruská armáda, ilustrační fotografie.
Ruská armáda, ilustrační fotografie.
Foto: mil.ru

Ve válce na Ukrajině podle Spojených států padlo, nebo utrpělo zranění už na 200.000 Rusů. Na bezpečnostní konferenci v Mnichově to dnes řekl americký ministr zahraničí Antony Blinken. Více než milion Rusů podle něj opustil svou zemi, protože nechce být součástí války.

"Podívejte se, co (ruský prezident Vladimir) Putin udělal své zemi," uvedl podle agentury DPA Blinken v narážce na válečné statistiky. Patří mezi ně i to, že z Ruska kvůli invazi na Ukrajinu odešlo tisíc či ještě více firem, protože se obávaly poškození své pověsti.

O vysokém počtu umírajících Rusů informoval v pátek i server BBC. V posledních dvou týdnech podle něj počty padlých ruských vojáků oproti obvyklým ztrátám za stejné období několikanásobně vzrostly, a to ze zhruba 550 až 600 na více než 1670.

Podle britské vojenské rozvědky představují ztráty v ruských ozbrojených silách a v řadách ruských žoldnéřů 175.000 až 200.000 lidí, z čehož 40.000 až 60.000 tvoří padlí. Ruská žoldnéřská Wagnerova (v ruském přepisu Vagnerova) skupina podle některých informací přišla až o 30.000 bojovníků, z nichž 90 procent tvoří naverbovaní propuštění vězni.

Témata:  Ruská armáda válka na Ukrajině

Aktuálně se děje

21. července 2024 20:30

Biden stáhne kandidaturu na prezidenta USA

Americký prezident Joe Biden v neděli oznámil, že stáhne svou kandidaturu na post prezidenta USA a nebude se ucházet o znovuzvolení.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy