Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na východě Ukrajiny byl zabit další Američan

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: mil.in.ua

Americké úřady a pozorovatelská mise OSN obdržely informaci, že v bojích na východě Ukrajiny přišel o život americký občan Alan Joshua bojující na straně ukrajinských vládních jednotek.

Oznámila to dnes ombudsmanka separatistické Doněcké lidové republiky Darja Morozovová.

Američana podle ní zabili 23. srpna přílušníci separatistické milice u východoukrajinské obce Jehorivka. "Vyjádřili jsme připravenost předat pozůstatky příbuzným," dodala Morozovová.

Ještě dříve o zabití čtyřiadvacetiletého amerického občana informoval gubernátor ruského Přímořského kraje Oleg Kožemjako, uvedla stanice BBC na svém ruskojazyčném webu.

Smrt amerického dobrovolníka potvrdilo časopisu Newsweek americké ministerstvo zahraničí, které se s odvoláním na pozůstalé zdrželo dalších vyjádření.

Témata:  válka na Ukrajině Armáda Ukrajina

Související

Aktuálně se děje

4. června 2026 5:00

Počasí o víkendu tentokrát tropické teploty nepřinese

Víkendové počasí přinese zpočátku hodně slunečních paprsků, postupně se však na našem území prosadí proměnlivější charakter s občasnými přeháňkami.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy