Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nad Amerikou se opět vznáší balón. Armáda ho sleduje od minulého týdne

F-18, ilustrační fotografie
F-18, ilustrační fotografie
Foto: defense.gov **www.defense.gov**

Americká armáda sleduje další záhadný balón. Zatím není jasné, o jaký balón se jedná a komu patří. Upozornil na to server NBC News, které se odkazuje na americké vládní úředníky.

Americká armáda sleduje balón od minulého týdne. Přeletěl nad částí Havaje, ale neletěl nad žádnými citlivými oblastmi. Navíc nepředstavuje nebezpečí pro leteckou dopravu nebo národní bezpečnost a ani nevysílá žádné signály.

Balón se pohybuje směrem k Mexiku a dosud není jasné, zda se jedná o meteorologický balón. Armáda ho může sestřelit, pokud se balón přiblíží k zemi.

Spojené státy už tak jednou učinily, v únoru sestřelily údajný čínský špionážní balón, který létal ve vysoké nadmořské výšce a shromažďoval informace o citlivých místech v USA.

Témata:  USA balóny U.S. ARMY

Aktuálně se děje

18. června 2024 17:36

17. června 2024 18:30

Univerzita nesouhlasí s odložením případu střelby na FF UK

Univerzita Karlova (UK) v pondělí podá stížnost proti policejnímu usnesení o odložení případu tragického prosincového útoku v budově Filozofické fakulty. Při střelbě zemřelo 14 lidí.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy

Ruská armáda, ilustrační foto

Ruští vojáci uřízli hlavu ukrajinskému vojákovi, tvrdí Kyjev

Ukrajinský generální prokurátor Andrij Kostin obvinil ruské invazní jednotky, že v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny uřízly hlavu ukrajinskému vojákovi. Podle Kostina dostali ruští vojáci ve Volnovašském okrese od svých velitelů rozkaz, aby ukrajinské vojáky nezajímali, ale brutálně je zabili. Moskva se k těmto obviněním nevyjádřila.