Denní bilance se několik týdnů držela mezi 1000 a 2500 mrtvými. Dosud nejvyšší zaznamenaný počet úmrtí byl v polovině dubna, kdy zemřelo přes 3100 pacientů.

Nejvíce zasaženou oblastí v zemi je nadále stát New York, kde se však situace v posledních týdnech pomalu zlepšuje. Postupně se však objevují další ohniska nákazy, jako například oblast kolem federální metropole Washingtonu.

V Německu v neděli přibylo 357 lidí s nemocí covid-19 a dalších 22 osob s touto diagnózou zemřelo. Vyplývá to z dnes zveřejněné bilance Institutu Roberta Kocha (RKI). V zemi tak nadále výrazně klesá denní bilance, čísla infikovaných za neděli jsou takřka o polovinu nižší než za sobotu, rovněž denní bilance obětí se dramaticky snížila, v posledních dnech ještě pravidelně přesahovala stovku.

V Německu se dosud covid-19 potvrdil u 169.575 lidí, z nichž 7417 zemřelo. Za vyléčené RKI označil 145.600 osob, což je o 1300 více než o den dříve. Po sobotě, kdy byla denní bilance výrazně nižší oproti předchozím dnům, pokles pokračoval i v neděli. V sobotu RKI ohlásil 667 nakažených a 26 případů úmrtí s covidem-19. Ještě minulý týdne ve čtvrtek RKI zaznamenal 1209 nových případů nákazy koronavirem a 147 mrtvých.

Nejpostiženější německou spolkovou zemí dlouhodobě zůstává Bavorsko s více než 44.000 nakaženými a více než 2150 mrtvými. S odstupem zhruba 10.000 případů infekce následují Severní Porýní-Vestfálsko a Bádensko-Württembersko.

Pět nových případů nákazy koronavirem oznámilo dnes čínské město Wu-chan, kde se nemoc covid-19 objevila koncem loňského roku poprvé. Všichni nově nakažení žijí ve stejném obytném bloku. Je mezi nimi i manželka 89letého muže, u nějž byl koronavirus zjištěn o den dříve. Předtím se ve městě měsíc neobjevil žádný nový případ.

Pevninská Čína dnes informovala o celkových 17 nových infekcích. Je to o tři více než den předtím a jde o nejvyšší počet od 28. dubna, uvedla agentura Reuters. Sedm z nových případů bylo zaznamenáno u osob, které přicestovaly ze zahraničí. Jejich let mířil do Pekingu, zdravotní prohlídce se ale podrobili při mezipřistání ve městě Huhehot, které je metropolí autonomní oblasti Vnitřní Mongolsko.

U místních nákaz bylo pět z Wu-chanu a pět ze severovýchodu země. Tři z nich jsou z provincie Ťi-lin, kde je novým ohniskem epidemie město Šu-lan s 600.000 obyvateli. Poté, co tam v sobotu zaznamenali shluk 11 nákaz, byl ve městě vyhlášen zákaz vycházení. Pouze jeden člen domácnosti smí jednou denně jít nakoupit nezbytně nutné zboží.

Nakažených bez příznaků Čína v neděli identifikovala 12, tedy o osm méně než v předchozím dni. Čína tyto lidi nezahrnuje do svých celkových statistik. Celkový počet nakažených s příznaky od začátku epidemie činí 82.918, a protože úřady neinformovaly o žádném novém úmrtí, počet mrtvých s covidem-19 zůstává na 4633.

Vzhledem k utlumení epidemie koronaviru v Číně pokračují čínské úřady v uvolňování preventivních opatření. V pátek vláda oznámila, že se v zemi postupně otevřou kina, muzea a další zařízení. V Šanghaji již byl obnoven provoz některých nočních podniků, jako jsou diskotéky. Pro omezený počet návštěvníků je od dneška otevřený šanghajský Disneyland.