reklama

Denní bilance nakažených koronavirem jsou nyní ve Spojeném království nejvyšší od konce ledna a vláda podle listu The Independent zvažuje, že v případě nepříznivého vývoje na zimní období znovu zavede restrikce včetně povinného nošení roušek.

Podle PHE zatím laboratoře prokázaly celkem přes 160.000 případů nákazy mutací delta, kterou vědci poprvé odhalili v Indii. Za týden přibylo přes 50.000 infikovaných touto mutací viru SARS-CoV-2.

Britské ministerstvo zdravotnictví dnes uvedlo, že za posledních 24 hodin mělo pozitivní test na koronavirus něco přes 27.000 lidí, 27 nemocných covidu-19 podlehlo. O den dříve bylo nakažených skoro 28.000 a úmrtí 22.

Naposledy byla čísla takto vysoká koncem ledna, odborníci ale upozorňují, že tehdy denně umírala více než tisícovka lidí. Množství vážně nemocných podle nich kleslo díky očkování. Zatímco nyní končí smrtí zhruba jeden z tisíce potvrzených případů, v zimě to byl jeden ze 60, uvedla stanice BBC. Nízký teď zůstává i počet hospitalizovaných pacientů s těžkým průběhem nemoci.

V Británii, která má 66 milionů obyvatel, už alespoň jednu dávku vakcíny proti covidu-19 dostalo přes 45 milionů lidí, 33,2 milionu z nich už má obě dávky očkování.

reklama