Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

NCOZ zasahuje na ministerstvu průmyslu kvůli dotacím

Policie ČR, ilustrační fotografie.
Policie ČR, ilustrační fotografie.
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Ministerstvo průmyslu a obchodu potvrdilo, že od úterního dopoledne v jeho prostorách zasahuje policie v souvislosti s již běžícím případem, který nemá souviset se současným vedením resortu.

Ministerstvo na sociální síti X uvedlo, že příslušníkům policie, kteří provádějí úkony trestního řízení, poskytuje součinnost. "Podle předběžných informací jde o dotační výzvy z let 2016-2018," dodal úřad s tím, že v současnosti nemůže poskytnout bližší informace.

Podle informací deníku Blesk vede zásah Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ). List Právo napsal, že strážci zákona prohledali kanceláře nejméně dvou úředníků.

Případ dozoruje Městské státní zastupitelství v Praze, jehož mluvčí Aleš Cimbala pro server novinky.cz sdělil, že dnešní zásah souvisí s již prošetřovaným případem, v němž došlo k zadržení několika osob.

Ministerstvo průmyslu a obchodu v současnosti vede Jozef Síkela, nestraník za hnutí Starostové a nezávislí. V dotčené době stáli v čele resortu Jan Mládek, Jiří Havlíček (oba ČSSD), Tomáš Hüner a Marta Nováková (oba nestraníci za ANO).

Témata:  Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky Policie ČR

Související

Aktuálně se děje

11. května 2025 19:48

11. května 2025 11:34

Felix Slováček vrací úder. Takhle okomentoval odsouzení Pavla Novotného

Bouřlivák a starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (44, ODS) se opět ocitl v hledáčku justice – a tentokrát možná s vážnými následky. Obvodní soud pro Prahu 5 mu ve čtvrtek vyměřil tří měsíční trest odnětí svobody za porušení podmínky, kterou si odpykával kvůli výtržnictví, podněcování k trestnému činu a nebezpečnému pronásledování. Rozsudek je zatím nepravomocný a Novotný proti němu okamžitě podal stížnost.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Polsko-Běloruská hranice

Evropské státy kvůli Rusku vystupují z Ottawské úmluvy. Aktivisté jsou na nohou

V Evropě dochází k pozoruhodnému a zároveň znepokojivému obratu v otázce mezinárodní bezpečnostní politiky. Pět států sousedících s Ruskem – Finsko, Polsko, Lotyšsko, Estonsko a Litva – oznámilo svůj záměr vystoupit z Ottawské úmluvy, která zakazuje používání protipěchotních min. Tím se tyto země odklání od jednoho z nejvýznamnějších globálních odzbrojovacích dohod posledních dekád. Rozhodnutí vyvolalo silnou kritiku ze strany lidskoprávních organizací.