Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nejméně tři lidé přišli o život při výbuchu v dole v Orenburské oblasti

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Nejméně tři lidé přišli o život při výbuchu v dole na měď ve městě Gaj v Orenburské oblasti v ruském Povolží. Informovala o tom agentura TASS, která se odvolává na oblastní prokuraturu. Výbuch nastal dnes ráno v hloubce asi 1,2 kilometru.

"Při provádění detonačních prací pod zemí došlo předčasně k výbuchu. V šachtě bylo 91 lidí, 88 z nich sami vyšli na povrch," řekl agentuře TASS nejmenovaný zdroj z řad záchranářů.

TASS rovněž s odvoláním na důlní společnost GOK uvedl, že se těla tří pracovníků našla bez známek života v hloubce 1205 metrů. Na místě nyní pracují důlní záchranáři.

Důlní neštěstí nejsou v Rusku výjimečná. Hlavní příčinou tragédií bývá zastaralý technický stav zařízení na šachtách a často i nedodržování bezpečnostních předpisů.

Témata:  doly Rusko

Související

Aktuálně se děje

1. srpna 2026 18:35

Jana Paulová už se nehodlá omezovat. Večer to podle ní skončí

Dovolenou plnou slunce, dobré nálady a řeckých specialit si v současnosti užívá oblíbená česká herečka Jana Paulová. Na cestách ji doprovází její manžel Milan Svoboda, se kterým tvoří pár již více než půl století. Dvojice si i během společného pobytu vyrazila na romantickou večeři do restaurace s úchvatným výhledem na západ slunce nad mořem, čímž se umělkyně pochlubila svým příznivcům na sociálních sítích.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy