"K národu a vlastně celému světu v mimořádných projevech promluvila jen několikrát, během velkých krizí. Hovořila klidně, nikdy nezvyšovala hlas a ve výrazu neprojevovala obavy ani smutek. Právě její klid, stejný za každých okolností a neměnný během dlouhých desetiletí, z ní udělal nejstabilnější státničku několika generací," uvedl deník Sme, který na titulní stránce otiskl fotografii zesnulé panovnice, jež vládla 70 let.

Podle listu Pravda svět vnímal Alžbětu II. jako ikonu, umělci zase znázorňovali často jako ženu bez emocí, s neochvějným výrazem v tváři, téměř jako vytesanou do kamene.

"S důstojností a noblesou čelila celé dekády nejen světovým událostem, ale i výstřelkům vlastní rodiny," napsal list Hospodárske noviny na svém webu. Dodal, že jedna z nejoblíbenějších panovnic je a bude těžce nahraditelným symbolem, nebo spíše nenahraditelným.

"Zatímco královna Alžběta II. byla známá svou zdrženlivostí, její prvorozený syn Charles se dlouhodobě vyjadřuje k mnoha společenským tématům. Kromě jiného je významným kritikem moderní architektury, zastává se alternativní medicíny a považuje se za bojovníka proti klimatické změně," napsal Denník N o novém panovníkovi s královským jménem Charles III..