Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Německo a Evropská komise urovnaly spor o konec spalovacích motorů

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Německo a Evropská komise (EK) urovnaly spor o konec vozů se spalovacími motory. Na twitteru to dnes uvedl místopředseda Evropské komise Frans Timmermans.

O tom, že je dohoda s EK o možnosti využívat syntetická paliva pro spalovací motory i po roce 2035 na cestě, hovořil ve čtvrtek německý kancléř Olaf Scholz. Berlín začátkem března znovu otevřel pravidla dohodnutá v říjnu za českého předsednictví, která mají prakticky znemožnit prodej nových aut se spalovacími motory po roce 2035. Ta sice obsahovala výjimky pro využívání syntetických paliv, Německo však s jejich zněním nebylo spokojeno.

K jeho požadavkům se přidaly i další země jako Itálie, Polsko a Česko.

Podrobnosti připravujeme

Témata:  Německo EU auto

Související

Aktuálně se děje

23. dubna 2026 21:51

Princ Louis oslavil další narozeniny. Britové se dočkali i nové fotky

Britská monarchie má po nedožitých stých narozeninách královny Alžběty II. další důvod slavit. Na čtvrtek totiž připadají osmé narozeniny prince Louise, nejmladšího potomka prince Williama a jeho ženy Kate, který slavnou prababičku ještě také zažil. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy