Přesně před týdnem Německo hlásilo 30.643 nově nakažených a 62 úmrtí spojených s nemocí covid-19. Téhož dne byla sedmidenní incidence 386,5 nakažených na 100.000 obyvatel.

V Německu, které má přibližně 83 milionů obyvatel, se od začátku pandemie prokazatelně nakazilo koronavirem skoro 5,8 milionu lidí a 100.956 infikovaných zemřelo. Z onemocnění se zatím vyléčilo přes téměř 4,8 milionu lidí.

Stejně jako v několika dalších zemích včetně Česka se v Německu o víkendu objevila nová varianta koronaviru označovaná jako omikron. Světová zdravotnická organizace (WHO) novou variantu, kterou jako první zaznamenali v Jihoafrické republice, v pátek označila za znepokojivou. Mnohé země světa kvůli této mutaci omezují cestování do některých afrických zemí či vstup lidí z těchto států na svá území.

Zhoršující se epidemická situace v Německu bude jedním s prvních úkolů, kterému se musí věnovat vláda budoucího sociálnědemokratického kancléře Olafa Scholze "Uděláme vše, co bude nutné," řekl Scholz na víkendovém kongresu mládežnické organizace sociálních demokratů. Krizový štáb nové vlády, která se vedení země ujme v prosinci, povede generál a logistický expert Carsten Breuer, který působil v Kosovu a Afghánistánu. Breuer bude mít na starosti koordinaci boje s pandemií, začít pracovat by podle médií mohl ještě před Scholzovým nástupem do kancléřského úřadu.