Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Německo hlásí 10.696 nově nakažených koronavirem a 115 úmrtí

Německo, ilustrační foto
Německo, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Německo za uplynulý den zaznamenalo 10.696 nových případů koronavirové nákazy a 115 s ní spojených úmrtí. Vyplývá to z dnešních údajů Institutu Roberta Kocha (RKI). Před týdnem Německo evidovalo 12.925 nových nákaz za den a 68 úmrtí po nemoci covid-19.

Aktuální vývoj naznačuje, že šíření nákazy v Německu dál zpomaluje. Takzvaná sedmidenní incidence, tedy počet nově infikovaných na 100.000 obyvatel za posledních sedm dní, dnes v Německu činí 63,1. Před týdnem to bylo 76,3.

Počet nově hospitalizovaných pacientů s covidem-19 za sedm posledních dní na 100.000 obyvatel v Německu činí 1,65. Při dosavadním maximu kolem loňských Vánoc byl ukazatel na úrovni 15,5.

Ve zhruba 83milionové zemi se koronavirem od počátku epidemie prokazatelně nakazilo přes 4,1 milionu lidí, z nichž 93.238 zemřelo. Zotavilo se dosud přes 3,9 milionu osob, u nichž testy předtím prokázaly nákazu.

Témata:  Německo koronavirus (coronavirus) COVID-19

Související

Aktuálně se děje

6. července 2025 8:44

5. července 2025 18:22

Marek Eben pronesl na filmovém festivalu ve Varech nečekaný projev. Rozbrečel nejednoho diváka

Zahájení 59. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se letos neslo v mimořádně emotivním duchu. Poprvé po mnoha letech chyběla klíčová postava celého podniku – herec a dlouholetý prezident festivalu Jiří Bartoška, který zemřel ve věku 78 let. Jeho památku dojemně připomněl Marek Eben (67), který festivalem tradičně provází.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy