Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Německo hlásí 12.515 lidí nakažených koronavirem, incidence opět vzrostla

Berlín, ilustrační foto
Berlín, ilustrační foto
Foto: Pixabay

V Německu za poslední den přibylo 12.515 lidí nakažených koronavirem, zatímco před týdnem to bylo pouze 10.100.

Takzvaná sedmidenní incidence, která udává, kolik lidí se v průměru nakazilo na 100.000 obyvatel za posledních sedm dní, se tak již čtvrtý den za sebou zvýšila. Oznámil to dnes Institut Roberta Kocha (RKI).

Sedmidenní incidence podle údajů RKI stoupla na 222,7 z 220,3 v předchozím dnu.

Za posledních 24 hodin Německo nicméně vykázalo pouze 46 úmrtí souvisejících s koronavirem, zatímco před týdnem to bylo 88. V Německu, které má přibližně 83 milionů obyvatel, se od začátku pandemie prokazatelně nakazilo koronavirem téměř 7,2 milionu lidí a 112.155 z nich zemřelo. Z onemocnění se zatím vyléčilo přes 6,4 milionu.

Témata:  koronavirus (coronavirus) COVID-19 Německo

Související

Aktuálně se děje

26. června 2026 19:39

Agáta Hanychová využila triumfu a opět se pustila do Koktové

Agáta Hanychová je po úspěchu na podcastových cenách na koni, což dokazují její vyjádření k umístění, které podle svých slov nečekala. Překvapivého triumfu zároveň využila k dalším neadresným výpadům vůči někdejší kamarádce Ornelle Koktové. Znovu totiž dala najevo, že nelituje konce jejich společného projektu. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy