Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Německo hlásí 12.515 lidí nakažených koronavirem, incidence opět vzrostla

Berlín, ilustrační foto
Berlín, ilustrační foto
Foto: Pixabay

V Německu za poslední den přibylo 12.515 lidí nakažených koronavirem, zatímco před týdnem to bylo pouze 10.100.

Takzvaná sedmidenní incidence, která udává, kolik lidí se v průměru nakazilo na 100.000 obyvatel za posledních sedm dní, se tak již čtvrtý den za sebou zvýšila. Oznámil to dnes Institut Roberta Kocha (RKI).

Sedmidenní incidence podle údajů RKI stoupla na 222,7 z 220,3 v předchozím dnu.

Za posledních 24 hodin Německo nicméně vykázalo pouze 46 úmrtí souvisejících s koronavirem, zatímco před týdnem to bylo 88. V Německu, které má přibližně 83 milionů obyvatel, se od začátku pandemie prokazatelně nakazilo koronavirem téměř 7,2 milionu lidí a 112.155 z nich zemřelo. Z onemocnění se zatím vyléčilo přes 6,4 milionu.

Témata:  koronavirus (coronavirus) COVID-19 Německo

Související

Aktuálně se děje

27. června 2026 14:58

Češi půjdou volit v říjnu, rozhodl prezident Pavel

I letošní rok je v Česku rokem volebním. V pátek to občanům připomněl prezident Petr Pavel, když vyhlásil termín podzimních senátních a komunálních voleb. Lidé půjdou odevzdat hlas před nebo během druhého říjnového víkendu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy