Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Německo hlásí 12.515 lidí nakažených koronavirem, incidence opět vzrostla

Berlín, ilustrační foto
Berlín, ilustrační foto
Foto: Pixabay

V Německu za poslední den přibylo 12.515 lidí nakažených koronavirem, zatímco před týdnem to bylo pouze 10.100.

Takzvaná sedmidenní incidence, která udává, kolik lidí se v průměru nakazilo na 100.000 obyvatel za posledních sedm dní, se tak již čtvrtý den za sebou zvýšila. Oznámil to dnes Institut Roberta Kocha (RKI).

Sedmidenní incidence podle údajů RKI stoupla na 222,7 z 220,3 v předchozím dnu.

Za posledních 24 hodin Německo nicméně vykázalo pouze 46 úmrtí souvisejících s koronavirem, zatímco před týdnem to bylo 88. V Německu, které má přibližně 83 milionů obyvatel, se od začátku pandemie prokazatelně nakazilo koronavirem téměř 7,2 milionu lidí a 112.155 z nich zemřelo. Z onemocnění se zatím vyléčilo přes 6,4 milionu.

Témata:  koronavirus (coronavirus) COVID-19 Německo

Související

Aktuálně se děje

24. června 2026 16:57

Nečekaný zvrat. Pro asistentku Leoše Mareše se připravuje obřad v kostele

Jeden z nejpopulárnějších českých moderátorů Leoš Mareš v červnu přišel o další blízkou osobu, když náhle zemřela jeho asistentka Kateřina Niklová. Se smutečním obřadem se původně nepočítalo, ale tatínek zesnulé Kateřiny najednou učinil překvapivé rozhodnutí. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy