V zemi zemřelo po nákaze koronavirem dalších 335 lidí, Německo tak zřejmě již brzy překoná hranici 100.000 zemřelých od začátku pandemie. Po nově oznámených úmrtích jich eviduje 99.768.

Šíření koronaviru v zemi nadále zrychluje, před týdnem RKI ohlásil bezmála 53.000 nových nákaz a sedmidenní incidence činila necelých 320 nových infekcí na 100.000 obyvatel. Zvyšují se rovněž počty lidí v nemocnicích.

Na úrovni jednotlivých spolkových zemí i celého Německa se od nynějška zpřísňují některá omezení. Lidé, kteří nejsou očkovaní proti nemoci covid-19, nesmí ode dneška v Durynsku a Braniborsku s výjimkou nákupu potravin a léků vstupovat do obchodů a v noci ani vycházet z domova. Skončit musí také adventní trhy v těchto regionech. K podobným krokům včetně zákazu vánočních trhů přikročily již dříve Sasko s Bavorskem.

Zpřísněná opatření ode dneška zavádí také nejlidnatější spolková země Severní Porýní-Vestfálsko, uvedla agentura DPA. Do restaurací a dalších volnočasových podniků mohou napříště pouze očkovaní či lidé s dokladem o prodělání nemoci. Na diskotékách, v klubech či na karnevalech je pro tyto skupiny navíc podmínkou negativní test na koronavirus.

Bavorsko se kvůli hrozícímu přetížení nemocnic začalo připravovat na možnost převozu některých pacientů na jednotkách intenzivní péče do jiných spolkových zemí. Stejná opatření podnikají podle DPA také Durynsko, Sasko, Berlín a Braniborsko.

Dneškem vstoupil v platnost nový zákon o potírání infekčních chorob, který na pracovištích či ve veřejné dopravě zavádí povinnost předkládat doklad o očkování, prodělání nemoci nebo testu. Neočkovaní zaměstnanci musejí mít na pracovišti negativní test na koronavirus, samotestování pod dozorem zaměstnavatelů již není možné.