Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Německo hlásí 73.200 nově nakažených, sedmidenní incidence lehce klesla

Německo, ilustrační foto
Německo, ilustrační foto
Foto: Pixabay

V Německu testy za poslední den koronavirovou infekci prokázaly u dalších 73.209 lidí, před týdnem jich bylo skoro 76.000. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Institut Roberta Kocha (RKI). Takzvaná sedmidenní incidence, která udává počet nově nakažených na 100.000 obyvatel v týdenním úhrnu, k dnešku činí 439,2 a třetí den v řadě mírně klesla.

V pondělí tento se tento ukazatel dostal na doposud nejvyšší hodnotu 452,4.

Agentura DPA upozorňuje, že současné oficiálně uváděné počty nakažených jsou nižší než ve skutečnosti, protože v některých regionech hygienici nové případy nestačí hlásit.

Za poslední den zemřelo 388 pacientů s koronavirovou infekcí, celková smrtelná bilance se tak zvýšila na 102.178. Od začátku nynější pandemie se v Německu, které má 83 milionů obyvatel, virem SARS-CoV-2 prokazatelně nakazilo skoro 5,98 milionu lidí. Jejich skutečný počet ale bude vyšší. Za uzdravené se považuje 4,98 milionu osob.

O rozšíření protikoronavirových opatření dnes bude jednat dosluhující kancléřka Angela Merkelová a její nástupce Olaf Scholz s premiéry spolkových zemí. Nová omezení se budou týkat především neočkovaných. Ti budou mít zřejmě plošný zákaz vstupu do obchodů, výjimkou budou jen supermarkety, drogerie nebo lékárny. Takové podmínky už zavedlo více německých regionů.

Témata:  koronavirus (coronavirus) COVID-19 Německo

Související

Aktuálně se děje

25. března 2026 8:28

Babiš a návrat společných jednání vlád. S Ficem podepíše memorandum

Po třech letech opět najednou zasednou česká a slovenská vláda. Stane se tak příští týden v úterý, vyplývá to z informací na webu Úřadu vlády. Premiéři Andrej Babiš (ANO) a Robert Fico (Smer-SD) při té příležitosti podepíšou dokument o vzájemné spolupráci obou sousedících zemí.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy