Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Německo řeší velký omyl. Muž seděl 13 let neprávem za vraždu

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie.
Foto: Pixabay

Německo vstřebává velký omyl německé policie a justice. Třiašedesátiletý Manfred Genditzki strávil uplynulých třináct let neprávem ve vězení. Soud ho dnes osvobodil v případu smrti sedmaosmdesátileté ženy v bavorském městě Rottach-Egern. Seniorka podle všeho nebyla zavražděna, ale zemřela nešťastnou náhodou.

Genditzki byl podle ABC News obžalován z vraždy a odsouzen v roce 2010 mnichovským soudem, podle jehož rozhodnutí udeřil ženu v říjnu 2008 do hlavy během hádky. Ona se pak následně utopila. Vězněný muž trval na své nevině, s odvoláním proti původnímu rozsudku ale neuspěl. Loni v srpnu si ale zajistil opakování procesu.

"Slyšel jste slova, na která jste čekal téměř 14 let," řekla dnes soudkyně po vyhlášení rozsudku. Soud dospěl k závěru, že žena s největší pravděpodobností zemřela nešťastnou náhodou. Rozhodly o tom znalecké posudky.

Podle soudců zřejmě seniorka spadla do vany, když v ní chtěla prát prádlo, a protože upadla do bezvědomí, tak se ve vodě utopila.

Názor soudkyně je takový, že Německo bude muset Genditzkiho odškodnit. Občan má za každý den nespravedlivého věznění nárok na kompenzaci ve výši 75 eur. V tomto konkrétním případě to dohromady činí přes 368 tisíc eur.

Témata:  Německo soudy

Související

Aktuálně se děje

23. července 2024 19:01

23. července 2024 15:39

Maďarsko zablokovalo finanční pomoc Ukrajině, dokud Kyjev neobnoví tranzit ropy

Maďarsko bude blokovat finanční pomoc Ukrajině z Evropského mírového nástroje, dokud Kyjev neobnoví tranzit ruské ropy přes ropovod Družba. Šéf maďarské diplomacie Péter Szijjártó to uvedl v rozhovoru pro komerční televizi ATV.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy