Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Německo za poslední den eviduje 958 nových případů koronavirové nákazy

Test na přítomnost nemoci covid-19
Test na přítomnost nemoci covid-19
Foto: Pixabay

V Německu za posledních 24 hodin přibylo 958 případů koronavirové nákazy. Informoval o tom dnes Institut Roberta Kocha (RKI), který před týdnem evidoval 546 infikovaných. Počty nových výskytů nákazy rostou setrvale již téměř tři týdny.

Takzvaná sedmidenní incidence, která udává, kolik lidí se za tuto dobu v průměru nakazilo na 100.000 obyvatel, od 6. července stoupla ze 4,9 na dnešních 14,3. V neděli byl tento ukazatel na hodnotě 13,8.

Další tři lidé v souvislosti s covidem-19 v uplynulých 24 hodinách zemřeli, před týdnem to byl jeden smrtelný případ. Od začátku epidemie v Německu, které má přibližně 83 milionů obyvatel, registrují úřady 91.527 úmrtí spojených s covidem-19.

Testy prokázaly koronavirus u celkových 3,76 milionu lidí. Za uzdravené považuje RKI 3,65 milionu osob.

Témata:  koronavirus (coronavirus) COVID-19 Německo

Aktuálně se děje

19. srpna 2026 14:16

Důchody v roce 2027: Juchelka odhalil, jaké maximální navýšení je možné

Ministr práce a sociálních věcí Aleš Juchelka (ANO) by chtěl, aby se důchody od ledna zvýšily o necelých šest stovek. V úterý jednal o parametrech pravidelné valorizace s ministryní financí a stranickou kolegyní Alenou Schillerovou. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy