Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Německo za poslední den zaznamenalo 1630 nových případů covidu-19

Covid-19, ilustrační foto
Covid-19, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Německo za poslední den zaznamenalo 1630 nových případů nákazy koronavirem. Informoval o tom dnes Institut Roberta Kocha.

V České republice, která má přibližně osmkrát méně obyvatel, byl v pátek počet nově infikovaných jen o necelé dvě stovky nižší - laboratoře odhalily rekordních 1447 případů.

V Německu se koronavirem dosud nakazilo 258.480 lidí. Počet pacientů s covidem-19, kteří zemřeli, se za posledních 24 hodin zvýšil o pět na celkových 9347. Z koronavirové infekce se uzdravilo 231.400 lidí.

Reprodukční číslo v Německu podle Institutu Roberta Kocha vzrostlo na 1,00 z 0,9 v předchozím dnu. To znamená, že jeden infikovaný nakazí v průměru jednoho dalšího člověka, napsala agentura DPA.

Témata:  koronavirus (coronavirus) COVID-19 Německo

Související

Aktuálně se děje

28. července 2026 4:00

Červenec končí, začne srpen. Meteorologové nabídli měsíční předpověď počasí

Trend ve vývoji počasí se po chladném minulém týdnu obrací. Meteorologové očekávají, že po většinu srpna bude panovat nadprůměrné teplo. Srážek bude spíše méně, než bývá zvykem. Vyplývá to z nového měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy