"Neříkáme ne, ale zkoumáme, jaká řešení jsou k dispozici. A budeme tak činit společně jako EU, NATO a především jako člen skupiny G7," řekla na mezinárodní dárcovské konferenci pro Moldavsko politička za Zelené s tím, že "není mnoho jiných států, které by dodávaly (Ukrajině) více".

Předmětem diskuse jsou podle DPA například dodávky použitých bojových vozidel pěchoty Marder. Ta by však musela nejprve projít generální opravou, aby byla způsobilá k boji. Podle Baerbockové německá armáda nemá na skladě "téměř žádné" starší zbraňové systémy, které na Ukrajinu dosud nedodala. Upozornila také na možné problémy s náhradními díly, výcvikem a obecně logistikou, které jsou se starším armádním vybavením spojeny.

Ukrajinský velvyslanec v Berlíně Andrij Melnyk v rádiu Deutschlandfunk opět kritizoval údajnou neochotu Německa k dodávkám zbraní. "To, co dnes potřebujeme, jsou těžké zbraně, tanky, obrněné vozy, dělostřelecké systémy, raketomety - s nimiž lze osvobodit i oblasti na jihu a na jihovýchodě," řekl velvyslanec. "S pancéřovou pěstí bohužel nemůžete zahájit protiútok," dodal.

Opoziční konzervativní unie CDU/CSU požaduje podstatně větší dodávky německých zbraní na Ukrajinu než doposud. Podle dnešního vyjádření šéfa Křesťanskodemokratické unie (CDU) Friedricha Merze by mezi nimi měly být i tanky. Poslanec CDU Thorsten Frei dnes roli Berlína v této záležitosti označil za "trapnou". Německo podle něj dodává mnohem méně zbraní než mnohé menší země EU.

Práci ministryně obrany Christine Lambrechtové Frei označil za "naprosto špatnou". Připojil se tak k bavorskému premiérovi a šéfovi Křesťansko-sociální unie (CSU) Markusovi Söderovi, který podle deníku Bild žádá odvolání Lambrechtové. Výhrady proti ministryni mají i vládní Zelení, kterým se rovněž nelíbí to, jak Německo zbraně pro Ukrajinu připravuje.