reklama

V Německu, které má přibližně 83 milionů obyvatel, se od počátku pandemie koronavirem SARS-CoV-2 nakazilo zhruba 1,028 milionu lidí. Z onemocnění se zatím vyléčilo kolem 711.000 lidí.

Sedmidenní reprodukční číslo v Německu činilo v pátek večer 0,93. Číslo udává, na kolik dalších lidí infikovaný člověk nákazu přenese. Pokud je číslo dlouhodobě pod hodnotou jedna, má se za to, že infekce je na ústupu.

Německo se ve středu kvůli stále vysokému počtu případů nákazy koronavirem rozhodlo prodloužit přísná restriktivní opatření do 20. prosince. Restaurace, kina, divadla a také volnočasová zařízení tak zůstávají zavřená.

Podle německého ministra hospodářství Petera Altmaiera by se protikoronavirová opatření mohla protáhnout dokonce až do jara. "Máme před sebou tři až čtyři dlouhé zimní měsíce," řekl ministr deníku Die Welt. Dodal, že mnohé bude záviset na příchodu vakcíny, ale je podle něj možné, že omezení zůstanou v platnosti až do prvních měsíců příštího roku.

V Kalkaru v Severním Porýní-Vestfálsku se dnes a v neděli, přestože země prochází druhou vlnou koronaviru, koná kongres opoziční strany Alternativa pro Německo (AfD). Na 600 delegátů strany, která sympatizuje s odmítači nošení roušek, si na setkání nasadilo roušky. Před budovou staré jaderné elektrárny, kde se shromáždění AfD koná, proti němu podle policie pokojně protestuje na 500 lidí.