Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Netanjahu kroutí hlavou. Vadí mu nejnovější rozhodnutí izraelské armády

Benjamin Netanjahu
Benjamin Netanjahu
Foto: dailymail.co.uk **dailymail.co.uk**

Izraelská vláda se o víkendu dostala do sporu s armádou. Premiér Benjamin Netanjahu v neděli kritizoval vojenské plány na každodenní zastavení bojů u jedné z hlavních cest v Pásmu Gazy kvůli dodávkám humanitární pomoci. 

Izraelská armáda oznámila, že denně zastaví operace od hraničního přechodu Kerem Šalom po Salát ad-Dína a v oblasti severně od této linie od rána do večera místního času. Zároveň dodala, že v Rafahu, který je aktuálně středobodem ofenzivy, budou pokračovat normální operace.

"Když premiér slyšel dopoledne zprávy o jedenáctihodinové humanitární přestávce, obrátil se na svého vojenského tajemníka a dal jasně najevo, že je to pro něj nepřijatelné," sdělil nejmenovaný izraelský představitel agentuře Reuters. 

Izraelský ministr pro národní bezpečnost a lídr jedné z nacionalistických stran vládní koalice Itamar Ben-Gvir myšlenku taktických přestávek odsoudil. Podle jeho slov o nich rozhodl "hlupák", který by měl přijít o práci. 

Podle médií tak pokračují spory mezi členy Netanjahuova kabinetu a armádou o to, jak by se měla vést válka s teroristickým hnutím Hamás v Pásmu Gazy. Před týdnem vládu opustil bývalý generál Benny Ganc, který premiéra obvinil z toho, že nemá skutečnou strategii. 

Témata:  Válka v Izraeli s Hamásem Benjamin Netanjahu Izraelská armáda

Aktuálně se děje

13. července 2024 17:32

13. července 2024 14:25

Rusko zavede progresivní daň. Putin potřebuje další peníze i pro armádu

Rusko od ledna 2025 ve snaze zvýšit příjmy státního rozpočtu, který vyčerpává především probíhající válka na Ukrajině, zavádí progresivní daň z příjmu fyzických osob. Příslušný zákon v pátek podepsal prezident Vladimir Putin, informovala agentura TASS. V přepočtu má do ruské státní kasy připlout téměř dalších 30 miliard dolarů, napsal web France24

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy