Nemocnice ve městě Ramat Gan kolem čtvrté hodiny ráno uvedla, že procedura proběhla úspěšně a bez komplikací, napsal server Times of Israel. Premiér je podle lékařů v dobré kondici a zůstává na pozorování na kardiologickém oddělení. Stejné informace tlumočila i Netanjahuova kancelář s tím, že politik by měl být ještě dnes propuštěn.

Netanjahu po půlnoci místního času zveřejnil video, na kterém zmínil, že před týdnem dostal monitorovací zařízení. "Dnes večer píplo a řeklo, že musím dostat pacemaker. Musí se tak stát ještě dnes. Cítím se skvěle, ale naslouchám lékařům," podotkl.

Izraelský premiér byl hospitalizován už během minulého červencového víkendu, kdy se o něj pokoušely závratě. Tehdy přiznal, že strávil několik hodin na slunci bez čepice a bez vody.

Kardiostimulátor je přístroj, který zajišťuje pravidelný, dostatečně rychlý srdeční rytmus elektrickými impulzy. Nejčastěji je používán při dlouhodobém zpomalení srdeční činnosti, která ohrožuje pacienta ztrátou vědomí.

Netanjahu by měl být propuštěn včas na to, aby se mohl zúčastnit jednání Knesetu o vládní soudní reformě. Debata má začít dnes. V sobotu vyšlo do ulic přes 200 tisíc lidí, kteří jsou toho názoru, že reforma ohrožuje izraelskou demokracii.