reklama

V domově se rychle rozšířila koronavirová infekce, což zdravotní úřady přimělo provést genetické sekvenování, které potvrdilo, že na vině je "britská" mutace koronaviru.

Série testování potvrdila, že koronavirová nákaza se v domově rozmohla přes ochranná opatření. "Domov pro seniory byl mezitím uzavřen pro návštěvy," uvedla kantonální vláda.

Švýcarsko už potvrdilo desítky případů mimořádně nakažlivé "britské" mutace koronaviru, mimo jiné v horském městečku Wengen v kantonu Bern. Úřady se domnívají, že zmutovaný virus sem zavlekl britský turista. Zrušeny kvůli tomu byly místní závody Světového poháru ve sjezdovém lyžování na Lauberhornu, plánované původně na tento víkend.

Ticinská vláda neuvedla, kolik lidí se v místním zařízení nakazilo, nebo zda si nejnovější propuknutí infekce vyžádalo nějaké životy nebo hospitalizace.

"Je dobré mít na paměti, že anglický kmen viru není vážnější, ale je nakažlivější," zdůraznila regionální vláda. "Je proto třeba zintenzivnit dohledávání kontaktů, abychom jeho šíření pokud možno zamezili," dodal kanton.

Švýcarsko ve středu oznámilo zpřísnění opatření proti šíření koronaviru a zároveň jejich prodloužení. Zůstanou tak uzavřeny restaurace a kulturní a sportovní zařízení a navíc budou od pondělí muset zavřít obchody, které neprodávají zboží denní potřeby. Švýcarská vláda se totiž mimo jiné obává, že infekčnější mutace koronaviru by mohly vést k zahlcení nemocnic.

Švýcarsko, které má 8,5 milionu obyvatel, dnes hlásí 2474 nových případů koronavirové nákazy a dalších 53 úmrtí infikovaných. Dohromady se už v alpské zemi nakazilo 492.832 lidí a 8568 obyvatel s covidem-19 zemřelo.

reklama