reklama

Rakouští policisté ve zprávě informovali, že vyšetřováním zjistili, že malé letadlo vzlétlo z České republiky a bylo na cestě do Chorvatska. Podle dřívějších informací měl stroj startovat ve středočeské Příbrami a mířit na Istrii.

Rakouský deník Kronen Zeitung už v sobotu napsal, že pátrání po malém letounu trvalo několik hodin. Zapojili se do něj hasiči, záchranáři i policisté za pomoci dvou vrtulníků. V troskách letadla byli nalezeni čtyři mrtví lidé, vyšetřování neštěstí si převzal hornorakouský úřad kriminální policie.

Policie dále sdělila, že v oblasti panovaly v době nehody špatné povětrnostní podmínky. Panuje proto podezření, že právě z toho důvodu ztratil pilot kontrolu. Počasí komplikovalo i následné pátrání, potíže dělalo především až 70 centimetrů nového sněhu ve strmém terénu. Vyzvednutí trosek letadla je v tuto chvíli naplánováno na pondělí.

Web novinky.cz v souvislosti s tragickou událostí upozornil na příspěvek na facebooku, v němž soukromá osoba nabízela lidem výletní víkendové lety ve stroji Commander 112B. Podle textu mělo letadlo odletět z Příbrami a po dvouapůlhodinovém letu se tam zase vrátit. "Vše vysvětlím, podílení na řízení letadla je povinnost," stálo mimo jiné v inzerátu.