Prezident poděkoval izraelskému premiérovi Naftali Benettovi za jeho zprostředkovatelské úsilí a řekl, že rozhovory mezi Kyjevem a Moskvou by se mohly konat v Jeruzalémě. Informovala o tom agentura Reuters.

"Máme 1300 mrtvých vojáků. Ale Rusko více než 12.000. Jeden ku deseti. Nemám radost z toho, že mají 12.000 mrtvých," citovala agentura Unian z prohlášení Zelenského pro zahraniční média. Poznamenal, že většina ruských vojáků o situaci na Ukrajině "celkově nic neví", pouze je vystavená ruské propagandě o ukrajinském "fašismu".

V dřívějším videoposelství Zelenskyj uvedl, že ruská armáda má na Ukrajině největší ztráty za poslední desetiletí. Podle údajů ukrajinského generálního štábu, které nelze nezávisle ověřit, přišli Rusové na Ukrajině k dnešnímu dni také o 58 letadel, 83 vrtulníků, 362 tanků, 1205 bojových vozidel pěchoty či 135 děl.

Ohledně diplomatických snah o ukončení války na Ukrajině Zelenskyj řekl, že není konstruktivní setkávat se v Bělorusku, kde se dosud bez velkého úspěchu konala tři kola rozhovorů. "Nemluvím o technických setkáních, ale o setkáních lídrů. Myslím si, že Izrael může být takovou zemí," řekl podle agentury Interfax-Ukrajina ukrajinský prezident. Konkrétně by se podle něj rozhovory mohly uskutečnit v Jeruzalémě.