Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Olympijské hry v Tokiu asi proběhnou, ale v jiném režimu

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Lukáš Henzl, EuroZprávy.cz

Japonská vláda s největší pravděpodobností neumožní zahraničním fanouškům přicestovat na olympijské hry v Tokiu. Kvůli obavám ze zhoršení koronavirové situace zůstane přístup do země omezený.

Podle médií už rozhodnutí padlo, předsedkyně organizačního výboru Seiko Hašimotová ale po dnešním jednání se zástupci Mezinárodního olympijského výboru a vedením města uvedla, že definitivní verdikt oznámí do konce března. Jasno chce mít do 25. března, kdy v Japonsku odstartuje štafeta s pochodní.

Otevřená stále zůstává i otázka, zda budou mít přístup na soutěže alespoň domácí fanoušci a jaký by měl být případně jejich maximální povolený počet. Organizátoři už dříve uvedli, že o tom rozhodnou do března. Olympijské hry jsou po odložení z loňska na programu od 23. července.

Podpora pořádání olympijských her uprostřed pandemie koronaviru mezi Japonci v poslední době klesá. Podle průzkumu listu Jomiuri by v případě, že se OH uskuteční, bylo 91 procent respondentů pro minimální nebo vůbec žádnou účast fanoušků na soutěžích.

Témata:  olympiáda Japonsko

Související

Aktuálně se děje

16. května 2026 22:40

MS v hokeji: Slovinsko - Česko 3:2. Národní tým nečekaně prohrál

Český hokejový národní tým má na programu v sobotu druhý zápas na světovém šampionátu ve Švýcarsku. Poté, co zvládli v pátek svůj úvodní duel proti Dánům, nad kterými vyhráli bez potíží 4:1, se svěřenci kouče Radima Rulíka nyní střetnou se Slovinskem. I v tomto zápase jsou Češi favority. Oproti duelu s Dány se proti Slovincům v české brance představí Dominik Pavlát a v sestavě se poprvé objeví obránce Jan Mandát. Bude mít stejně jasný průběh duel se Slovinskem, jako ten s Dánskem? Sledujte online reportáž zápasu se startem od 20:20 třetinu po třetině na serveru Eurozpravy.cz.

Zdroj: David Holub

Další zprávy