Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Osamělé vdově dělali na Vánoce společnost čtyři italští policisté

Italská policie
Italská policie
Foto: Pixabay

Sedmaosmdesátiletá Italka se na Štědrý den cítila sama, a tak zavolala na centrálu místní policie. Mužům zákona popřála hezké svátky a pozvala je k sobě na přípitek.

Centrála k ní poslala dvě hlídky, a tak osamělá vdova strávila pár chvil se čtveřicí policistů. O milém případu vánoční solidarity informovala italská média s odvoláním na facebookový účet milánské policie.

"Nechtěli byste se u mě zastavit na přípitek? Jsem sama," uvedla svůj požadavek vdova po policistovi. Služba neváhala a s paní Fedorou tak "několik chvil" chvil strávili policisté Sergio, Francesco, Graziano a Giambatti.

"Poděkovala jim za toto gesto i za práci, kterou policie každý den odvádí. Nejvíce jim ale byla vděčná za to, že jí připomněli čas, kdy byla mladá a její muž u státní policie sloužil," uvedla na facebooku milánská policie.

Témata:  Vánoce policie Itálie Itálie

Související

Aktuálně se děje

6. června 2026 17:38

Poslankyně Taťána Malá skončila v nemocnici

Předsedkyně poslaneckého klubu hnutí ANO a vládní zmocněnkyně pro lidská práva Taťána Malá byla hospitalizována v brněnské fakultní nemocnici. Politička v tamním zdravotnickém zařízení podle dostupných informací stráví celý víkend. O nečekané změně svých plánů sama informovala v sobotu odpoledne prostřednictvím příspěvku na sociální síti Facebook.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Zatmění Slunce, ilustrační fotografie.

Zatmění Slunce se blíží. Vše, co o něm potřebujete vědět

Letos 12. srpna nastane úplné zatmění Slunce, které po více než dvou letech nabídne jedinečnou nebeskou podívanou. Tento úkaz se objevuje ve chvíli, kdy Měsíc projde mezi Sluncem a Zemí, čímž na naši planetu vrhne stín a v určitých oblastech světa kompletně zablokuje sluneční svit. Úplné zatmění, při němž obloha na moment zcela ztmavne, budou moci sledovat pozorovatelé v částech Grónska, na Islandu, v severním Španělsku a v severovýchodním Portugalsku. Obyvatelé ostatních částí Evropy, Afriky a Severní Ameriky pak uvidí zatmění částečné, kdy Měsíc zakryje pouze část slunečního disku.