reklama

Tragédie se odehrála v rodinném domě bývalé přítelkyně. Devatenáctiletá žena se s podezřelým podle policie před dvěma měsíci rozešla. Několikanásobné vraždě předcházel spor mezi oběma bývalými partnery v jednom z kitzbühelských restauračních podniků.

"Právě jsem zavraždil pět lidí," řekl podle šéfa tyrolských kriminalistů Waltera Puppa mladý muž, když se objevil na policejní stanici.

Vyšetřovatelé už průběh činu rekonstruovali na základě výpovědí podezřelého. Ten kolem 4:00 SELČ zaklepal na dveře rodinného domu. Devětapadesátiletý otec jeho expřítelkyně otevřel a nevítanému hostu znovu vysvětlil, že v tomto domě už nemá co pohledávat. Během vztahu s dívkou měl přitom mladý muž na místě dnešního činu hlášené trvalé bydliště.

Poté, co byl muž vykázán, vrátil se domů, kde si vzal legálně drženou pistoli svého bratra, který je v zahraničí. Pětadvacetiletý zaměstnanec stavební firmy se pak opět vydal k domu své expřítelkyně a ve dveřích zastřelil nejdřív jejího otce, krátce nato 51letou matku a bratra.

Bývalá přítelkyně byla v odděleném bytě, jehož dveře byly uzamčeny. Muž se do něj dostal přes balkon a zabil jak mladou ženu, tak i jejího nového přítele.

Přesnou příčinu úmrtí mají objasnit pitvy. Není například jasné, jakou roli při zabíjení sehrál nůž, který muž po činu předložil policii.

Kitzbühelská radnice na znamení zármutku vyvěsila černou vlajku. "Všichni jsme v šoku a hlubokém zármutku," řekl starosta města Klaus Winkler agentuře DPA.

Kitzbühel, který má kolem 8000 obyvatel, je světoznámý hlavně díky lyžařským závodům, které se každoročně pořádají v místním areálu Hahnenkamm.

Loading...

1 komentář (Poslední 06.10. 18:44) Napište svůj názor

reklama