Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ozbrojení uprchlíci se samopaly? V Německu zasahovala policie

Policie Německo
Policie Německo
Foto: Facebook

Bizarní případ se odehrál v německém Berlíně. Policista spatřil v okně jednoho z migračních středisek ozbrojeného uprchlíka. Okamžitě proto začal jednat.

Německé média informují o podivném případu, který se odehrál v Berlíně. V jednom z tamních migračních středisek byl spatřen migrant ozbrojený samopalem.

Všiml si ho policista, který šel náhodou kolem v době, kdy neměl službu. Okamžitě ale zalarmoval své kolegy.

Těm nahlásil, že migrant má u sebe nebezpečně vyhlížející zbraň, a na místo dorazily tři desítky policistů včetně zásahové jednotky.

Jak se ale ukázalo, vše bylo trochu jinak. Podle policejní mluvčí Patricie Brämerové totiž nešlo o zbraň. Tedy ne o skutečnou.

Poté, co desítky policistů vtrhly do pokoje, našli dva muže s airsoftovou puškou. Tu sice jeden z mužů použil pouze k tomu, aby s ní zapozoval na fotografii, přesto byla k nerozeznání od skutečné zbraně.

Chybělo jí totiž označení, které stanovuje zákon. Oba muži jsou proto nyní vyšetřováni pro podezření z porušení zákona o střelných zbraních.

Témata:  Německo uprchlíci policie Německo

Aktuálně se děje

20. května 2024 21:54

Litva: Ukrajina by měla mít více svobody při útocích na cíle v Rusku

Západní spojenci Ukrajiny by měli zrušit omezení na použití zbraní dodaných na Ukrajinu a dopřát Kyjevu více svobody při útocích na cíle v Rusku. V pondělí to během rozhovoru prohlásil litevský ministr zahraničí Gabrielius Landsbergis, informuje agentura AFP.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy