Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Pandemie v Rusku propukla naplno. Země hlásí desítky tisíc nakažených

Rusko
Rusko
Foto: Pixabay

Počet nakažených koronavirem v Rusku se za poslední den zvýšil o 5966.

 Jde o mírný nárůst proti předchozímu dni, kdy přibylo 5849 infikovaných, oznámil dnes operativní štáb boje s nákazou. Celkový počet nakažených tak vzrostl na 74.588.

Zdravotníci v zemi se 146 miliony obyvatel evidují také 66 nových úmrtí, celkový počet smrtelných obětí epidemie tak vystoupil na 681.

Kromě Moskvy je v Rusku nejohroženějším místem Moskevská oblast, která metropoli obklopuje. Dalším epicentrem nákazy je pětimilionový Petrohrad, kde jsou ovšem nárůsty nemocnosti ve srovnání s Moskvou zhruba třetinové.

Témata:  koronavirus (coronavirus) COVID-19 Rusko

Související

Aktuálně se děje

19. června 2026 17:47

Televizní hvězda Pavel Dumbrovský měl vážnou nehodu. Srazilo ho auto, měsíce se nesmí pohnout

Bývalý populární moderátor Televizních novin na TV Nova Pavel Dumbrovský utrpěl vážná zranění při čtvrteční nehodě na kole v pražských Kunraticích. Podle dostupných informací mu nedala přednost řidička osobního automobilu, která odbočovala doleva.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy