reklama

Thajské úřady dnes informovaly, že do karantény byl umístěn čtvrtý pacient, který byl testován pozitivně na virus označovaný jako 2019-nCoV. Mezi čtveřicí nakažených v Thajsku jsou tři Číňané a 73letá Thajka, která navštívila čínské město Wu-chan a po návratu se u ní objevila horečka.

"V Thajsku nebyly zaznamenány žádné přenosy nákazy z člověka na člověka, protože se nám podařilo odhalit infikované osoby hned po příjezdu do země. Situaci máme pod kontrolou," sdělilo thajské ministerstvo zdravotnictví.

Nový typ koronaviru se koncem loňského roku objevil v západočínském Wu-chanu a od té doby se rozšířil i do dalších oblastí; ojedinělé případy byly registrovány například v čínské metropoli Pekingu a ve finančním centru Šanghaji.

První případ koronaviru už mají i Hongkong a Macao, které je největším světovým centrem hazardních her. Úřady v Macau sdělily, že zpřísňují opatření, mezi něž patří například měření teploty při vstupu do kasin a povinné ústní roušky pro jejich zaměstnance. Nákaza zde byla potvrzena u 52leté podnikatelky z Wu-chanu, která byla přijata do místní nemocnice v úterý.

Londýnské letiště Heathrow zavede oddělené prostory pro pasažéry cestující z oblastí postižených novým koronavirem, který v Číně připravil o život již devět lidí. Podle agentury Reuters o tom dnes informoval britský ministr dopravy Grant Shapps. Podle britského tisku se opatření bude týkat cestujících z jedenáctimilionového čínského města Wu-chan, odkud pochází většina ze 440 lidí, u nichž byla nákaza zatím zjištěna.

Wu-chan má s Londýnem přímé letecké spojení a pasažéři z této destinace budou po příletu na Heathrow odděleni od ostatních, uvedl britský tisk.

Kromě Číny byl nový typ koronaviru, který způsobuje plicní onemocnění, zjištěn v ojedinělých případech také ve Spojených státech, v Thajsku, Jižní Koreji, Japonsku a na Tchaj-wanu, a to u osob, které přicestovaly z Číny.

Řada asijských i dalších států, včetně USA, Británie, Austrálie, Itálie či Turecka, zavedla v posledních dnech opatření, aby na letištích odhalila případné infikované cestující. Jde především o měření teploty pasažérů z postižených oblastí.

Loading...

1 komentář (Poslední 22.01. 19:46) Napište svůj názor

reklama