Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Papež František by měl být brzy propuštěn z nemocnice

Papež František
Papež František
Foto: Wikipedia **www.wikipedia.org**

Papež František by měl být propuštěn z římské nemocnice Gemelli v následujících dnech, uvedl ve středu Vatikán. Svatý otec zůstává v nemocnici po operaci břicha kvůli kýle, zákrok absolvoval před týdnem.

"Svatý otec během noci dobře odpočíval. Lékaři uvedli, že vše probíhá podle očekávání, bez komplikací, proto plánují jeho propuštění během následujících dní," uvedl dnes mluvčí Vatikánu Matteo Bruni podle serveru Vatican News. 

Papež navštívil nemocnici Gemelli už minulý týden v úterý, informoval o tom tentýž server. Podle mluvčího toho dne absolvoval několik klinických vyšetření a vrátil se do Vatikánu před polednem. Ve středu ještě před operací absolvoval audience na Svatopetrském náměstí a působil dojmem, že je v dobré kondici. 

Papež František strávil ve zmíněném zdravotnickém zařízení tři dny už na přelomu března a dubna kvůli zánětu průdušek. AP zase upozornila, že v červenci 2021 bylo současnému papežovi chirurgicky odebráno 33 centimetrů tlustého střeva kvůli vážnému zánětu a zúžení střeva.

Témata:  Papež František

Související

Aktuálně se děje

23. července 2024 19:01

23. července 2024 12:38

Maďarské předsednictví v Radě Evropské unie se bortí

Maďarské předsednictví v Radě Evropské unie se bortí. Členské státy zčásti bojkotují akce, které Budapešť pořádá. Summit ministrů zahraničních věcí a obrany byl z maďarské metropole přesunut do Bruselu. Neformálního setkání šéfů resortů spravedlnosti a vnitra se účastnili nižší úředníci. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy