Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Papež František kvůli útoku Íránu na Izrael cítí znepokojení a bolest

Papež František
Papež František
Foto: Wikipedia **www.wikipedia.org**

Papež František po nedělní modlitbě Anděl Páně vyjádřil znepokojení a bolest ve spojitosti s útokem Íránu na Izrael. Obě strany žádal, aby se vyhnuly jednání vedoucímu k prohloubení konfliktu na Blízkém východě.

"Modlím se a se znepokojením, ale také s bolestí, sleduji zprávy, které v těchto hodinách přicházejí, o zhoršující se situaci v Izraeli z důvodu zásahu Íránu," řekl papež lidem shromážděním na Náměstí sv. Petra ve Vatikánu. Promluvil se jim z okna nad tímto náměstím, připomíná AP.

František upozornil, že Blízký východ se může dostat do ještě hlubší propasti násilí a žádal řešení konfliktu mezi Izraelem a Palestinci na úrovni dvou států, píše APA. " Nikdo nesmí zasahovat do existence jiného státu," uvedl.

Rovněž opět žádal příměří v Pásmu Gazy a začátek mírových jednání. Světové společenství vyzval, aby pomohlo obyvatelstvu (Pásma Gazy), které čelí humanitární krizi a žádal i okamžité propuštění rukojmí zadržovaných hnutím Hamás.

Témata:  Papež František Írán

Aktuálně se děje

22. května 2024 18:10

Advokátka se vzdala zastupování muže, který postřelil Fica

Na den přesně před týdnem šokoval Slovensko atentát na premiéra Roberta Fica (Smer-SD). Jen několik dní byla právní zástupkyní obviněného Juraje C. advokátka Martina Čierna z Nitry. Ve středu se jeho zastupování vzdala. Pachateli útoku na předsedu vlády hrozí i doživotí. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy