Fasáda budovy v 5. obvodu se zřítila a záchranné služby se snaží zjistit, zda je někdo stále uvnitř, uvedla pařížská prokuratura a dodala, že se pohřešují dva lidé. Exploze zasáhla designovou školu oblíbenou zahraničními studenty poblíž historické vojenské nemocnice Val de Grace na okraji Latinské čtvrti.

Šéf pařížské policie Laurent Nunez novinářům řekl, že 24 lidí bylo zraněno, z toho čtyři jsou v "kritickém stavu". Oheň je pod kontrolou, ale zatím nebyl uhašen, řekl Nunez.

Policejní mluvčí Loubna Attaová uvedla, že je příliš brzy na určení zdroje požáru a nemůže potvrdit zprávy, že byl způsoben výbuchem plynu. Starostka pátého obvodu Florence Berthoutová hovořila o "extrémně prudkém" výbuchu, který v budovách roztříštil skla.

Čtvrť byla uzavřena a v oblasti na levém břehu Paříže operují desítky záchranářů. Ministr vnitra Gérald Darmanin vyzval obyvatele města, aby nebránili záchranářům v jejich práci.

"Slyšel jsem obrovskou explozi," popsal zaměstnanec místního baru Khal Ilsey. "A když jsem odcházel z restaurace, uviděl jsem plameny na konci Rue Saint-Jacques."

Do záchranné akce bylo zapojeno více než 200 hasičů.