Čína pokračuje ve své politice nulové tolerance vůči koronaviru a přijímá extrémně přísná opatření hned při výskytu prvních několika případů nákazy.

Mluvčí čínské vlády uvedla, že v Pekingu se objevilo ohnisko infekce kolem jednoho z barů. Všech 61 nakažených, oznámených v Pekingu v pátek, buď bar navštívilo nebo bylo v blízkém kontaktu s návštěvníky. Do dnešních 15:00 místního času (9:00 SELČ) přibylo dalších 46 místních případů infekce.

Od čtvrtka začaly pekingské úřady opět uzavírat některé zábavní podniky a zastavily uvolňování opatření. "Většina studentů základních a středních škol bude od pondělí pokračovat ve výuce na dálku," sdělily úřady.

Největší čínské město Šanghaj na tento víkend nachystalo plošné testování na koronavirus, které se dotkne více než 20 milionů lidí. V pěti z 16 částí města nesmějí lidé během testování opouštět své domovy.

Čínská finanční metropole k tomuto kroku přistoupila necelé dva týdny po ukončení dlouhé přísné uzávěry, která poznamenala ekonomiku regionu a vyvolala stížnosti u místních obyvatel kvůli problémům s dodávkami potravin a podmínkám v karanténních centrech.

"Mám trochu strach, protože pokud budou v našem obytném komplexu pozitivní případy, zavřou nás zase doma," prohlásil obyvatel Šanghaje Š' Wej-čchi. "Raději si nakoupím nějaké zásoby pro případ, že by se situace opakovala," dodal.

V Šanghaji bylo za posledních 24 hodin ohlášeno 16 místních případů nákazy koronavirem.